Cukrovka u psa

Léčba cukrovky > Inzulín

Kontrola psí cukrovky většinou vyžaduje injekce inzulínu každý den tak, aby byla obnovena koncentrace inzulinu a kontrolovaná hladina glukózy v krvi. Každý diabetický pes má různé nároky, takže budete muset spolupracovat s veterinářem k nalezení správné dávky a léčebného režimu vašeho psa. Může dokonce být potřeba, aby váš pes zůstal na klinice na několik dní, tak aby mohl váš veterinář monitorovat odpověď na terapii. Váš veterinář také může navrhnout inzulinový produkt speciálně pro vašeho psa nebo humánní inzulín. Váš veterinář zná vašeho psa dobře a bude pracovat s vámi na výběru produktu, který nejlépe vyhovuje potřebám vašeho domácího mazlíčka.

Pokud váš pes potřebuje každodenní injekce inzulinu, budete se muset naučit, jak je podávat. Zpočátku můžete být nervózní a obávat se aplikací injekcí vašemu psovi. Nejste sami! Mnoho majitelů má strach z podávání injekcí, ale je to snažší než si myslíte a brzy se naučíte jak aplikovat každodenní injekce prakticky beze stresu pro vašeho domácího mazlíčka nebo pro vás.

psí cukrovka
Věděli jste?

Domácí mazlíčci, u kterých je cukrovka kontrolovaná, mají normální příjem tekutin a normální močení, normální chuť, stabilní váhu a normální aktivitu a je u nich méně pravděpodobný vznik komplikací cukrovky.

Vyplňte kvíz