Diabetes u koček

Léčba cukrovky > dieta

Dieta hraje zásadní roli ve snaze udržet kočičí cukrovku pod kontrolou. V ideálním případě by mělo být vaší kočce nabízeno každý den stejné množství krmiva ve stejnou dobu. Některé kočky preferují krmení malých množství přes celý den. Pokud vaše kočka dává přednost krmení malých porcí a často, váš veterinář to pravděpodobně nebude měnit.

Kočky vyžadují velké porce kvalitní bílkoviny a jsou také schopné unikátním způsobem přeměňovat proteiny na energii. Mnoho expertů v současnosti doporučuje pro diabetické kočky vysoce-proteinovou a nízce-karbohydrátovou dietu.

Obecně řečeno, chutná a výživná dieta, která minimalizuje výkyvy v koncentraci glukózy a pomáhá udržet zdravou váhu je důležitá pro terapii cukrovky. Váš veterinář může doporučit dietu, která nejlépe vyhovuje potřebám vaší kočky.

Diabetes u koček
Věděli jste?

Domácí mazlíčci, u kterých je cukrovka pod kontrolou pijí a močí normálně, mají normální apetit, stabilní hmotnost a normální aktivitu a je méně pravděpodobné, že se u nich vyvine některá z komplikací cukrovky.

Vyplňte kvíz