Diabetes u koček

Léčba cukrovky > Inzulin

Kontrola kočičí cukrovky většinou vyžaduje každodenní injekce inzulinu tak, aby byla obnovena koncentrace inzulinu a kontrolována hladina glukózy v krvi. Každá kočka má různé nároky, takže budete muset spolupracovat s veterinářem k nalezení správné dávky a léčebného režimu vaší kočky. Může dokonce být potřeba, aby vaše kočka zůstala na klinice na několik dní, aby mohl váš veterinář monitorovat odpověď na terapii. Váš veterinář také může navrhnout inzulinový produkt speciálně pro vaší kočku, jako lidský inzulin nebo orální hypoglykemickou terapii. Váš veterinář zná vaší kočku dobře a bude pracovat s vámi na stanovení léčby a produktu, který nejlépe vyhovuje potřebám vašeho domácího mazlíčka.

Některé diabetické kočky po pár týdnech nebo měsících léčby nebudou již potřebovat terapii inzulinem, čemuž se říká klinická remise. Nicméně klinická remise neznamená, že vaše kočka je vyléčená. Dále musíte být opatrní s dietou a životním stylem kočky. Terapie inzulinem může být potom potřeba u koček později, které se dostaly do klinické remise.

Pokud vaše kočka potřebuje každodenní injekce inzulinu, budete se muset naučit, jak je podávat. Zpočátku můžete být nervózní a obávat se aplikací injekcí vaší kočce. Nejste sami! Mnoho majitelů má strach z podávání injekcí, ale je to snažší než si myslíte a brzy se naučíte, jak aplikovat každodenní injekce prakticky beze stresu pro vašeho domácího mazlíčka nebo pro vás.

Diabetes u koček
Věděli jste?

Domácí mazlíčci, u kterých je cukrovka kontrolovaná mají normální příjem tekutiny a normálně močí, mají normální chuť, stabilní váhu a normální aktivitu a je u nich méně pravděpodobný vznik komplikací cukrovky.

Vyplňte kvíz